Pozvánka na 15. Svetový kongres Tibetských teriérov 2022

Milí nadšenci a milovníci tibetských teriérov,

po piatich rokoch sa znovu stretávajú chovatelia, vystavovatelia, posudzovatelia a nadšenci tibetských teriérov na Svetovom kongrese.

Na takýchto kongresoch sa zúčastňujú chovatelia všetkých línií z celého sveta (vrátane Austrálie, Ameriky a Kanady). Zúčastnené krajiny krátko referujú o chove v ich krajinách. Cieľom nie je iba skonštatovať aktuálny stav chovu TT, ale aj vzájomne si vymeniť názory na smerovanie chovu, aktuálnosť štandardu, kvalitu rozhodcov a podobne. Taktiež obvykle také kongresy vedú k dlhoročným medzikontinentálnym priateľstvám.

Bude sa konať 24. a 25. septembra vo Francúzsku v Paríži – Clermotel. Organizátorom tohto kongresu je Francúzsky klub tibetských plemien, ktorý Vás týmto všetkých na akciu pozýva.

Program akcie:

Piatok 23. septembra
18:30 – 20:00 welcome drink a recepcia, možnosť večere.

Sobota 24. septembra
8:30 – 17:00 Už tradične sa popri kongrese koná aj špeciálna výstava. Tentoraz ju posudzuje dlhoročná chovateľka p. Sabine Rauhut (cena podľa prihlášky na sccexpo.fr)

19:00 – 21:30 Galavečera v reštaurácii hotela Clermotel. (38 €)

Nedeľa 25. septembra

(120 € – zahŕňa nápoje počas kongresu, studený bufet, materiály z kongresu a kongresový darček)

9:30 – 12:30 – prednášky odborníkov a diskusie o TT. Témy: Oftalmológia – Dedičnosť očných chorôb, Ortopédia – Kritériá normálnych kĺbov, Genetika, Dermatológia – dôvody a prevencia svrbiacej kože.

14:00 – 15:10 – skúsenosti s TT a názory na chov: Mark James / Glenn Davies, Sabine Rauhut, Dr. Mike Tempest.

15:30 – 16:30 – okrúhly stôl: Štandardy a otázky o rase: Brian Harris – Mike Tempest – Mark James – Sabine Schiratti – Lydie Estru – Gauthier Lequain